
Wat hebben Evalutie en een duurzame samenleving met elkaar gemeen? Verandering kost tijd en vraagt om doorzettingsvermogen. Het kan soms met flinke stappen en soms kruip je vooruit. Maar volhouden is de opdracht.
Kirstel Vanderlinden noemt in EVAlutie de vrouw het grootste potentieel van de eeuw. Terwijl de man nog steeds centraal staat. Hierin verandering brengen kost tijd en veel inzet. In Green Hearts – Great Business breekt Manon van Leeuwen een lans voor een duurzame samenleving. Soms kun je flinke stappen maken en soms blijft het bij babystapjes. Maar blijf vooral wel volhouden. Verandering kost dus tijd en volharding. (2 recensies)
EVAlutie over het grootste onbenutte potentieel van de eeuw
Het grootste onbenutte potentieel van de eeuw? De vrouw. Vrouwen maken de helft van de wereldbevolking uit en zijn de superconsumenten van deze eeuw. Echter, de meeste technologische, medische, maatschappelijke, financiële ontwikkelingen hebben één ding gemeen: ze zijn niet geschikt of houden geen rekening met vrouwen. In haar boek EVAlutie gaat Kristel Vanderlinden hier uitgebreid op in. Scherp, duidelijk, nauwkeurig en goed onderbouwd. Een boek dat je toch weer even aan het denken zet!
Nee, het is geen mannenhater boek, maar het zet wel even goed de nuances op een rij. Mannen en vrouwen zijn gelijkwaardig maar niet hetzelfde. Ze maken beiden de helft van de bevolking uit, maar er is na al die eeuwen nog steeds geen gelijk evenwicht. De man blijft de basis waarop alles zich voortborduurt. Of het nu gaat om vrouwenkleding, intiemmiddelen of de veiligheid van onze auto en andere vormen van mobiliteit. Lichamen van mannen en vrouwen zijn nu eenmaal verschillend.
En dan hebben we het nog niet over de andere olifant in de kamer, Artificial Intelligence. De kennis die deze systemen voedt, is voornamelijk ingegeven door mannen en dus gericht op mannen en uitgaand van mannen. Daar mag nog wel flink aan gesleuteld worden vindt Kristel.
Het zijn maar een paar kleine voorbeelden uit dit mooi vormgegeven boek. Het is echt de moeite waard om te lezen voor iedere sekse. Want uiteindelijk betreft het ons allemaal. Die gelijkheid die we zo belangrijk vinden gaat nog steeds erg langzaam.
EVAlutie staat vol voorbeelden van bedrijven van vrouwen en gericht op de gelijkheid van vrouwen. Bedrijven die zich wel richten op de FemTech, FemHealth, FemSports, FemFinance en meer sectoren, zien hun omzet exponentieel groeien. Hoe komt dat en waarom wordt het begrip women economics steeds interessanter voor innovatiespecialisten, bedrijfsleiders, thought leaders, marketeers en investeerders?
Een inspirerend boek dat het onbenutte potentieel van de vrouw aantoont. Het geeft interessante visies over de innovaties van nu, maar waagt zich ook aan de mogelijkheden van de toekomst. En ook al gaat het vooral over de (on)gelijkheid tussen mannen en vrouwen, het gaat over gelijkheid en dus ook over diversiteit en inclusiviteit.
Persoonlijk vind ik het jammer dat zo’n boek als dit in deze moderne tijd nog steeds nodig is.
Lynn van de Steen
Over de auteur:
Kristel Vanderlinden is een Belgisch ondernemer, toekomststrateeg en Fem(Tech)-futurist met jarenlange ervaring in merk- en marketingstrategie. Zij is een veelgevraagd spreker en inspirator in binnen- en buitenland. Met haar toekomst-agency FutureKind helpt zij organisaties bij het creëren van langetermijnvisies en -innovaties met meer vertrouwen in de toekomst.
Uitgever: Pelckmans
ISBN: 9789463835954
192 pagina’s
Green Hearts – Great Business op weg naar een duurzame toekomst
Green Hearts – Great Business van Manon van Leeuwen is een aanrader voor diegenen die zich echt willen gaan inzetten voor een duurzame samenleving en bedrijfsvoering. Een helder en vlot geschreven boek voor ondernemers en marketeers die hun steentje willen bijdragen. Ook een boek vol passie als het gaat om duurzame bewustwording. Het is geen belerend vingertje. Integendeel Manon is zich er tegen van bewust dat er alleen kans van slagen is, als alle neuzen dezelfde kant op wijzen en het enthousiasme door de medewerkers wordt omarmd.
Duurzaam, duurzaamheid, verduurzamen. Actuele begrippen die we dagelijks horen of lezen. We lijken het er over eens te zijn. Er moet iets gebeuren aan onze leefstijl, wensen en ingesleten routines. Klimaatverandering is niet meer een losse kreet en de plastic soep in onze zeeën kunnen we niet meer negeren. We schrikken als we zien hoe mensen in landen worden uitgebuit om in onze behoeften te voorzien. Kinderen, volwassenen en ouderen. Maar hoe draaien we daadwerkelijk die knop om? Hoe gaan we bewuster leven? Hoe gaan we ons inzetten voor een duurzame samenleving? Of sluiten we de ogen en steken we onze kop in het zand?
Manon probeert de lezer met dit boek de juiste handvatten te geven om met je team een duurzaamheidsslag te maken. Samen positieve doelen stellen en iedereen er vanaf stap 1 bij betrekken. De weerstand overwinnen die ontstaat bij het implementeren van duurzame maatregelen. Dat kost tijd, want je kunt niet als een strijder vooruit rennen, zonder te wachten of de rest je volgt. Soms kun je flinke stappen maken en soms blijft het bij baby stapjes. Maar blijf vooral wel volhouden.
Met een groen hart, een mooi en gezond bedrijf neerzetten. Ik kan het boek van harte aanbevelen aan iedereen die hierover meer wil weten, maar er vooral ook mee aan de gang wil gaan.
Lynn van de Steen
Over de auteur:
Manon van Leeuwen werkt 25 jaar als bestuurder in de zorg als ze daar in 2018 voor het eerst wordt geconfronteerd met de enorme weerstand tegen duurzame maatregelen. Ze ontwikkelt een methode om medewerkers in hun hart te raken met positieve emoties. Dat blijkt essentieel om de transitie samen vorm te kunnen geven. Ze besluit dat ze in 2030 een miljoen medewerkers enthousiast wil hebben gemaakt voor duurzame keuzes. Met haar onderneming Zustaina is ze hard op weg om haar doel te bereiken.
Uitgever: Van Duuren Management
ISBN: 9789089657633
192 pagina’s