Video  
 

Al eerder verbaasden de Chinezen ons met een hotel dat in slechts enkele dagen gebouwd werd. In zes dagen tijd werd in 2010 het Ark Hotel met 15 verdiepingen uit de grond gestampt. Nu wordt dat overtroffen door opnieuw Chinezen, die dit keer een compleet hotel van 30 etages in 15 dagen bouwden, dat op oudjaarsdag 2011 opgeleverd werd.

De Broad Group, een bouwbedrijf gespecialiseerd in duurzame bouw, had slechts 360 uur nodig om het hotel van 30 etages neer te zetten. Wat dit project uniek maakte is het aantal verdiepingen, dat de bouwers voor grote uitdagingen stelde.

De truc? Een super strakke voorbereiding en een combinatie van prefab bouwdelen én manier waarop de etages op de bouwplaats als een ‘kit' in elkaar gezet worden. Vanuit de fabriek komen de losse onderdelen voor elke etage al volledige kant-en-klaar (dus inclusief de bedrading, tegels, leidingen, het stucwerk, diagonale steunbalken etc) op de bouwplaats aan, waar ze omhoog gehesen en gemonteerd worden.

Bestand tegen een forse aarbeving én ook nog een energiezuinige prefab buitenlaag. En alle onderdelen zijn op een zodanige manier door Broad Sustainable Buildings Group ontwikkeld dat er slechts afwijkingen van 0,2mm voorkomen, waarmee alles dus naadloos op elkaar aansluit.

Bekijk het filmpje met de timelaps opnames.

Plaats op:
Datum: 18 januari 2012
Gerelateerde artikelen  
19-01-2012 Nieuws Nieuw Chinese krachttoer: Hotel van 30 etages in 15 dagen gebouwd
17-11-2010 Nieuws Filmpje: Hotel bouwen in 6 dagen!
25-02-2011 Nieuws Gewoon doen: 7 days of inspiration verbindt Nederland een week lang
12-04-2011 Video NL Conference 2011....Bluf? video impressie
11-04-2011 Video Videoblog: De Rustige Dagvoorzitter
 
 

- partners -

 
 
 
 
 
© 2005 - 2013 Vakwereld. All rights reserved Pagina geladen in 0,16 seconden.