|
Een aantal nederlandse ondernemers vormden een gelegenheidsteam en veroverden de harten tijdens de IMEX vakbeurs afgelopen week. Een groep reporters in rode t-shirts raasde over de beursvloer van de Frankfurter Messe. Het is het officiële @ImexSocialTeam, speciaal geformeerd om via Twitter verslag te doen van de beurs en bezoekers op weg te helpen met hun social media vragen.
De reporters komen uit Nederland en de groep bestaat uit drie heren en een dame. Ondernemers die, op initiatief van Gerrit Heijkoop van How-Can-I-Be-Social, hun krachten bundelden en drie beursdagen lang bezoekers en thuisblijvers informeerden, betrokken en het IMEX gevoel lieten beleven. Het gelegenheidsteam bestand uit:
Gerrit Heijkoop & Donald Roos van How-Can-I-Be-Social - we create smart scenarios to help you use Social Networks in an efficient and effective way
Mike Coumans van SendSteps - stemmen via SMS, internet en Twitter
Gerdie Schreuders LiveOnlineEvents - @TweetRedacteur, hybride events en trainingen over social media voor events
Het is de ondernemers erg goed bevallen om op deze unieke manier hun krachten te bundelen. Practise what you preach: kennis delen, daardoor elkaars positie versterken om onze klanten nog beter te servicen, is leuk en interessant! Zij sluiten zeker niet uit om vaker op deze manier samen te werken voor de gelegenheid. *
Het @ImexSocialTeam werd onmiddellijk omarmd door standhouders en bezoekers en is niet onopgemerkt gebleven als Nederlands initiatief. De bekendste blogger over events, Julius Solaris, schreef over Imex: The Dutch Take Social Seriously. Hij doelde daarmee niet alleen op het @ImexSocialTeam, maar ook op Mr. Holland in de Holland stand die via zijn blog en tweets uitnodigde om ‘'Nederland'' te bezoeken.
Deze stand van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) was ook host van de tweet-up (spontane bijeenkomst van twitteraars) van de #EUventprofs. Deze groep Europese eventsprofs treft elkaar iedere maandag om 4 uur op Twitter, op initiatief van Sanne Jolles van de RAI, om te chatten over een specifiek onderwerp. Op IMEX ontmoetten de meeste tweeps elkaar voor het eerst live.
Heb je IMEX gemist en ben je nieuwsgierig geworden? Lees dan het verslag in foto's en tweets van het @ImexSocialTeam: http://storify.com/IMEXSocialTeam/imexsocialteam-reporting-from-the-imex12-showfloor-1
|