|
Steeds meer bedrijven maken gebruik van zogenaamde ‘Webinars', ofwel Online Seminars, om te communiceren met (potentiële) klanten, voor het trainen en het informeren van eigen medewerkers etc. Redenen dat bedrijven deze nieuwe methode nu eindelijk omarmen zijn onder andere doordat enerzijds de technische kosten, die komen kijken om een webinar te organiseren, inmiddels sterk gedaald zijn. Anderzijds is het communiceren met online video de afgelopen jaren sterk toegenomen. Eerst was online video nog een ‘consumenten' toepassing en vooral YouTube is hierbij populair; inmiddels ontdekken bedrijven dat je met online video ook zakelijk succes kan boeken en klanten en medewerkers op een efficiëntie, maar toch persoonlijke, manier heel gericht kan bereiken.
Iwan Lawerman, directeur van Company Webcast: "Wij zien het aantal Webinars en Online Seminars dit jaar sterk groeien. Qua aantal verdubbelen wij dit jaar ten opzichte van 2010 en ook voor volgend jaar verwachten wij weer ruim een verdubbeling van het aantal webinars, online seminars en webcasts. Dit is ook de reden dat we vandaag een nieuwe website lanceren, www.webinar.nl, waarop uitgebreide informatie staat over Webinars en Online Seminars." Company Webcast is de marktleider in de Benelux en heeft in 2011 via haar technisch platform ruim 5.000 webcast, online seminars en webcast geproduceerd.
Bedrijven zoals Deloitte maken al geruime tijd gebruik van Webinars. Rosemary le Mair-Uljee, van het Accounting & Auditing Center - Learning van Deloitte Accountants B.V.: "De Accountants van Deloitte dienen te voldoen aan een jaarlijkse Permanente Educatie verplichting. Webinars bieden in dit kader een uitstekende mogelijkheid om deze doelgroep te bereiken en in een korte periode te informeren over actuele ontwikkelingen via bijvoorbeeld IFRS updates en Audit Practises. Na het bekijken van de Webinars en het beantwoorden van de toetsvragen kan de medewerker PE punten krijgen."
Frost & Sullivan (rapport: ‘Growth Opportunities and Challenges in the Web Collaboration Market') heeft berekend dat de markt voor Webinars, Online Seminars en Webcast een groeimarkt is en zal groeien van $ 200 miljoen naar $ 400 miljoen in 2014. Opvallend daarbij wel is dat de Europese markt veel minder hard groeit dan de Amerikaanse markt. "Wij herkennen ons niet in dit beeld. Wel dat Europa wat later begonnen is dan de VS qua het omarmen van Webinars en deze manier van communiceren. Aangezien wij een verdubbeling in 2012 verwachten, groeit de Benelux wat ons betreft keihard", aldus Lawerman van Company Webcast.
Bron: Company Webscast
|