|
Social Media tijdens congressen en events; iedereen heeft het er over, maar wat gebeurt er nu eigenlijk in de praktijk?
Gerrit Heijkoop van Triqle en Vivo volgt een aantal vakevenementen in onze branche en maakt een social media statistiek, waarin gebruik, aantallen en effectieve inzet besproken worden.
Al eerder monitorde hij EvenementContact en nu heeft hij wederom twee toonaangevende evenementen tegen de social media-lat gelegd: de tweedaagse vakbeurs event11 en MPI's NL Conference 2011 van afgelopen maandag.
Beide evenementen legde hij ook in 2010 al vast, wat nu een mooie vergelijking oplevert! Gerrit deelt zijn bevindingen op zijn blog. Over Twitter, Tweeps, LinkedIn en Youtube en over aantallen, percentages en waarom.
Social Media en evenementen, hoe moet dat?
Vanuit een bovenmatige interesse in Social Media en evenementen, verzamel ik statistieken over het gebruik van Social Media bij de events die ik bezoek. Dit is natuurlijk met name interessant voor evenementen die door de evenementenbranche zelf georganiseerd worden, zoals vorig jaar voor de NL Conference en Event10, en eerder dit jaar voor EvenementContact en Event11.
Voor de helderheid: het is niet mijn intentie om een oordeel te vellen ('goed' of 'slecht') over de organisatie van dit evenement. Ik doe een poging om zo feitelijk mogelijk vast te stellen hoe en hoeveel social media gebruikt wordt bij evenementen in de branche.
Een samenvatting van de cijfers, verzameld op 12 april, voor de MPI NL Conference georganiseerd door vrijwilligers van MPI op 11april 2011, bezocht door ongeveer 350 bezoekers:
Social Media Stats voor MPI #NLConference 2011
Een samenvatting van de cijfers, verzameld op 2 april, voor Event 11 georganiseerd door Eventex op 30 en 31 maart 2011, bezocht door ongeveer 11.250 bezoekers:
Social Media statistiek voor #Event11 ; opportunity knocks! - Updated -
|