|
Het aantal internationale non-corporate congressen in Nederland is in 2009 gestegen van 393 naar 423. Hiermee staat Nederland, net zoals de afgelopen twee jaar, op de zesde plaats op de lijst van de Union of International Associations (UIA). Dit blijkt uit een analyse van het Nederlands Bureau voor Toerisme & Congressen (NBTC). UIA houdt het aantal internationale non-corporate (associatie- en gouvermentele) congressen bij. Zie ook onze berichtgeving over de internationale statistieken.
‘Onze positie is hetzelfde gebleven maar we zien dat met name onze buurlanden België en Duitsland een relatief grote toename hebben in het aantal congressen. Het blijft dan ook essentieel voor ons om deze markt intensief te blijven bewerken', aldus Eric Bakermans, Manager marketing Meetings & Conventions van het NBTC.
Het NBTC richt zich met haar marketingactiviteiten richting de internationale congresmarkt op de Nederlandse initiatiefnemers die een congres naar Nederland willen brengen en op de bestuurders van de internationale federaties die beslissen waar het congres uiteindelijk naar toe gaat.
Afgelopen weekend is bekend geworden dat het ‘congress of the International Association for Hydraulic Research' in 2015 in het World Forum Convention Center te Den Haag zal plaatsvinden. In nauwe samenwerking met Professional Congress Organizer Congrex en Den Haag Marketing is een succesvol bidboek geproduceerd. De presentatie op het afgelopen congres in Athene door prof. dr. Arthur Mynett van Deltares heeft de doorslag gegeven om dit congres aan Nederland toe te wijzen.
|